Kaip fotografuoti M rėžimu?

Kaip aš fotografuoju M rėžimu? Jeigu jau perskaitėte apie diafragmą, išlaikymą ir ISO bei išbandėte, kaip kiekvienas jų veikia – liko suvokti, kaip juos visus tris derinti tarpusavyje.

Visų pirma – niekas kitas nepadės, kaip tik nuolatinė praktika. Reikia, kad šie parametrai tarsi įaugtų į jus. Galiausiai jau nebegalvosite, KĄ kiekvienas daro. Pirštai automatiškai viską sukios.

Taigi mano praktiniai patarimai žmonių fotografavime:

1. Pradėkite nuo diafragmos. Aš ją visada atidarau max (f1.4 arba f1.8), nebent yra fotografuojama šeima, tada nepamirškite, kad reiktų šiek tiek pakelti diafragmos skaičiuką (f2.2, f2.5 ar pan.), kad visi žmonės būtų plius minus fokuse. Bet, apskritai tariant, mano tikslas būna kuo labiau išlietas fonas. Dėl to labai didelių dilemų su diafragma ir nėra – galiu ją pusiau „pamiršti”.

2. Tada aš nusistatau ISO, stengiuosi jį daryti kuo mažesnį. Fotosesijų gamtoje metu ISO dažniausiai pas mane būna apie 100. Bažnyčių viduje arba tamsesniu oru ISO būna apie 200-300. Beje, ISO tikrai gali būti ir didesnis – 800, 900 ar pan., nes kartais sąlygos taip jau padiktuoja. Pvz., mažai apšvietimo ir jums būtinai reikia fotografuoti judesį. Tada neturim kitos išeities tik kaip vis daugiau didinti ISO.

3. Trečias žingsnis – išlaikymas. Viso fotografavimo metu labiausiai reguliuoju būtent jį, kad sutvarkyčiau nuotraukos šviesumą/tamsumą vis besikeičiant apšvietimo sąlygoms. Mano atveju išlaikymas man yra tarsi mažiausiai „reikšmingas”, dėl to likusius du parametrus jau kai nusistatau – keičiu rečiau. Žinoma, svarbu yra nepamiršti, kad padarius per daug lėtą išlaikymą (pvz., 1/100) ir fotografuojant judesį – jis gausis susiliejęs. Tad visad nepamirštam, kokia yra fotografuojama situacija!

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.