Apie ISO jautrumą

Visų pirma trumpai apie vieną svarbią fotoaparato dalį – sensorių. Super paprastai tariant, jo dėka pro objektyvą visa atkeliavusi šviesa mums paverčiama į nuotrauką. O ISO nusako, kokio jautrumo šviesai yra tas minėtasis sensorius.

Minimalus ir maksimalus galimas ISO jautrumas žymimas intervalu, pvz., ISO 100-6400.

Mažas ISO (tarkim, 100):
Sensorius mažiau jautrus šviesai;
Nuotrauka tamsėja;
Gauname kokybiškesnę nuotrauką, nes joje mažai triukšmo.
Naudojama dienos metu.

Didelis ISO (tarkim, 2000):
Sensorius labai jautrus šviesai;
Nuotrauka šviesėja;
Didžiausias minusas – gauname daug triukšmo;
Naudojama tamsesnėmis sąlygomis, prietemoje, naktį.

Du buitiniai pavyzdžiai, kurie padės labiau suvokti ISO jautrumą:

1) Jeigu dienos metu jūsų akys yra mažai jautrios šviesai (ISO100), puikiausiai galite žiūrėti ir matyti normalų vaizdą. Tačiau, kai išeiname iš tamsios patalpos į labai šviesią, būna tarsi išdega vaizdas, sunku atsimerkti ir žiūrėti – tą būtų galima sulyginti su dideliu ISO jautrumu (2000). Jūsų akys labai jautrios, dėl to viskas tarsi extra šviesu pasidarė.

2) Kai naktį išjungiame visas šviesas, iš pradžių atrodo, kad nieko nematome (nes tik ką mūsų akys buvo tarsi ISO100 – mažai jautrios šviesai). Tačiau tamsoje su laiku akys adaptuojasi ir tampa jautresnės (ISO2000) dėl to pradedame aplink matyti daugiau formų ir tekstūrų. Tačiau kadangi naktis, matomas vaizdas vis tiek nėra jau toks geras, kaip dieną. Lygiai taip pat ir ISO – didelis jautrumas naktį sugebės užfiksuoti formas, tačiau superine nuotraukos kokybe negalėsime džiaugtis.

Na ir pabaigai apibendrinimas ir atsakymas į praėjusio posto pabaigoje iškeltą klausimą.

Esminis dalykas su ISO yra labai paprastas: esant tamsesnėms apšvietimo sąlygoms, didesnis ISO leidžia mums padaryti šviesesnę nuotrauką. O kai turime šviesesnę nuotrauką, mes galime trumpinti išlaikymą (nuotrauka tada patamsės) ir tokiu būdu reikia atrasti tą aukso viduriuką, kuomet mes gauname normalaus šviesumo foto su norimu išlaikymu ir ISO jautrumu.

Tikiuosi buvo naudinga!

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.