Jungiame diafragmą su išlaikymu

Taigi po truputį pradedam kartu jungti diafragmą su išlaikymu. Apskritai su nustatymais aš tiesiog visad ieškau to aukso viduriuko. Mintyse tiesiog keliu sau klausimus. Ok, turiu šiuo metu per tamsią nuotrauką. Ką galiu padaryti? Galiu padaryti ilgesnį išlaikymą (ir taip pašviesinsiu ją), tačiau ar toje situacijoje man tokio išlaikymo užteks? Ar mano modelis ramiai stovi, o gal tai yra lakstantys vaikai? Galbūt galiu atverti labiau diafragmą, kad būtų šviesiau, tačiau jeigu fotografuoju, pvz., šeimą, visai plačiai negaliu jos atverti, nes tada bus labai siaura ryškumo zona ir gausis ne visi žmonės fokuse ir t.t.

Tad šiek tiek pakeičiam vieną nustatymą, šiek tiek kitą ir taip bandom atrasti tą aukso viduriuką esančiai situacijai.

Tarkime turime labai atvertą diafragmą.

Pro ją patenka daug šviesos ir dėl to nuotrauka mums gaunasi netgi per šviesi. Vadinasi, ji mums suteikia galimybę daryti super greitą išlaikymą! Tai patamsins mums nuotrauką, tačiau, primenu – mūsų nuotrauka jau yra per šviesi, todėl mes ją galime tamsinti iki „normalaus” šviesumo. Turint tokius nustatymus mes galime fotografuoti judesį ir nesibaiminti, kad fotografuojant sujudės mūsų ranka arba modelis. Tačiau per daug atverta diafragma padarys ir siaurą ryškumo zoną. Tad galbūt tuo atveju man geriau yra jos neatverti max (turėti daugiau erdvės fokuse) ir šiek tiek pailginti išlaikymą (nes galbūt užteks jo ir tiek).

Ir priešingai: jeigu turime privertą diafragmą (pvz., f3,5 arba dar didesnis skaičius), tarkim mūsų nuotrauka gaunasi jau į tamsesnę pusę.

Vadinasi, darydami trumpą išlaikymą (1/1000), nuotrauką dar labiau patamsinsim ir padarysim ją jau gerokai per tamsią, tad šitas variantas atkrenta. Galbūt atsakymas bus 1/300 ir pakankamai nejudančiam kadrui tai bus labai liuks. O gali būti, kad reikiamo šviesumo nuotraukai padaryti prireiks dar ilgesnio išlaikymo, tarkim, 1/50, tačiau tada mes galime jau nesugebėti išlaikyti rankose taip stabiliai fotoaparato.

Tad, ką daryti tokiu atveju? Atrodo, kad atsimušam į sieną.

Ot ir ne! Haha, čia į pagalbą ateina trečias parametras – ISO jautrumas! Apie tai, kitame poste!

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.