Kodėl daryti kelis kadrus iš karto?

Ar fotografuojant darote po kelis kadrus iš karto? Aš nuolat! Ypač man tai buvo aktualu švenčių metu. Kodėl?

Keletas „už”:

1) Vestuvių metu užsitikrinsite, kad tikrai tame kadre pagauti svečiai neužsimerks. Juk pakartoti akimirkų niekaip jau negalėsite. Įsivaizduokite, padarėte tik vieną kadrą, kuriame močiutė taip gražiai laiminga šypsosi. Tačiau nepastebėjote, kad būtent tą sekundę ji mirktelėjo.

2) Bendrose nuotraukose su svečiais užsitikrinsite, kad turite medžiagos iš kur galėsite „pasiimti” akis, jeigu visgi kad ir kiek padarėte kadrų – vis tiek kažkas užsimerkė. Oj, tikrai būna ir taip! Tada į pagalbą ateina Photoshop programa ir pakankamai greit situacija sutvarkoma (mano IGTV rasite video, kaip galite atmerkti akis).

3) Fotosesijos metu, jeigu yra daug judesio, užsitikrinsite emocijų ir natūralių kūno pozų įvairovę. Taip, turėsite daugiau „vargo” atrankos metu, tačiau geriau turėti iš ko rinktis, nei neturėti.

Beje, extra patarimas:

Bendrose nuotraukose su svečiais prie bažnyčios, sveikinimų metu arba ypač bažnyčios viduje, kur yra tamsesnis apšvietimas – kai darote po kelis kadrus vis iš naujo perfokusuokite kadrą. Kartais dėl prastų apšvietimo sąlygų būna, kad fokusas truputį prašauna. O per fotoaparato ekranėlį taip greit nepasimato tai, tik labai priartinus. Tad tokius bendrus kadrus aš pripyškindavau negailėdama. Pvz., bendrų visų svečių nuotraukų prie bažnyčios aš pasidarydavau po 30-40. Dėl fokuso užsitikrinimo ir dėl tos mažos tikimybės, kad GAL VISI bus atsimerkę. Bet pastarasis dalykas retai kada nutikdavo,

Keletas „prieš”:

1) Fotoaparatai turi shutter’į – dalį, kuri su kiekvienu padarytu kadru vis labiau dėvisi. Čia tarsi mašinos rida, kuo daugiau pravažiavusi, tuo daugiau šansų, kad jau bet kada suges. Yra teorinės ribos, kiek konkretus modelis turėtų atlaikyti kadrų, pvz., 200k., tačiau kartais shutter’is sugenda ir po 70k, o kartais atlaiko ir visus 500k kadrų! Loterija!

2) Bus daugiau darbo atrenkant nuotraukas,

Bet jei atvirai, „UŽ” punktai man 100 kartų labiau persveria „PRIEŠ” punktus, nes viskas turėtų būti dėl maksimaliai gero rezultato klientams, netaupant technikos ir savęs.

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.