Kiek atiduoti nuotraukų?

Kiek atiduoti nuotraukų iš valandos trukmės fotosesijos? Instagram istorijose dariau apklausą, gavau jūsų atsakymus ir dalinuosi jais su jumis!

Klientų nuomonė

Taigi, per valandos fotosesiją beveik pusė jūsų sakė (46%), kad norėtų gauti 30 nuotraukų, 35% norėtų sulaukti 20 sutvarkytų nuotraukų, o likę 19% norėtų 40, 50 ir daugiau.

Pasirodo, klientai nelabai ir nori turėti daug kadrų. Matyt dėl to, kad tiesiog jų niekur nepanaudoja!

Apie tai byloja kitas klausimas – kiek realiai iš gautų nuotraukų jas kažkur keliasi, spausdinasi ar kaip kitaip panaudoja?

Net 58% sako, kad panaudoja tik keletą kadrų!! Apie pusę gautų nuotraukų panaudoja 29%, o visas foto kažkur spausdinasi ar keliasi tik 13%.

Fotografų nuomonė

Na, o dabar pakalbam apie fotografus! Dauguma balsavusių fotografų savo paslaugų planuose rašo, kad atiduos 30 sutvarkytų nuotraukų (48%), gan didelė dalis teoriškai atiduoda 20 arba mažiau nuotraukų (33%), 40 nuotraukų atiduoda 15%, o 50 ir daugiau nuotraukų tik 4%.

Anksčiau aš atidavinėdavau apie 40 nuotraukų, tačiau prieš porą metų nuspendžiau rašyti, kad atiduodu po 30 nuotraukų. Norėjosi sumažinti skaičių, kad jausčiausi „saugiai” ir galėčiau dėmesį labiau skirti nuotraukų kokybei. Vis bandau išmokti daryti griežtesnę atranką, paliekant pačius pačius geriausius, kad KIEKVIENAS kadras stebintų.

Tačiau… realybė kiek kitokia!

Beveik pusė atsakiusių fotografų atiduoda 1,5 karto daugiau, nei numatyta! Šiai kategorijai priskirčiau ir save – renki renki ir būna momentas, kuomet žiūri į ekraną ir nebežinai, kurią nuotrauką trinti. Tiesiog stringi! Tada imu ir tiesiog sutvarkau daugiau nuotraukų. Na, o dažniausiai daugiau kadrų gaunasi per šeimos fotosesijas, nes būtent ten būna daugiausiai veiksmo ir emocijų!

28% fotografų atiduoda visgi dvigubai daugiau nuotraukų, nei plane numatyta, 22% atiduoda beveik tiksliai tiek, kiek ir buvo nurodę ir tik 4% atiduoda trigubai daugiau!

Tad trumpai apibendrinant – siekime ne kiekybės, bet KOKYBĖS!

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.