Kaip užtikrintai pozuoti?

Jau truputį esu pasakojusi apie tai, kaip atsipalaiduoti ir kuo natūraliau pozuoti. Tačiau šį kartą pasidalinsiu patarimais apie tai, ką galit padaryti, kad fotosesijos metu jaustumėtės labiau pasitikintys ir užtikrinti savimi!

Žinokit savo gražiausius kampus.
Visų pirma pasidarykit su telefonu savo nuotrauką pasukus veidą truputį į vieną šoną, o po to į kitą. Tada palyginkit, kurioje nuotraukoje sau labiau patinkat. Mes visi esame ne simetriški, tad šiek tiek skirtingai atrodome iš skirtingų pusių. Aš esu „nusistačiusi”, kad man mano gražioji pusė yra kairė. O mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad būtent kairė pusė ir būna dažniausiai patrauklesnė. Išsiaiškinus veido pusę – laikas atrasti kūno pozas. Atsistokit prieš veidrodį ir išsibandyk įvairias pozas – nebijokit daryti ir keistų, juk kol kas niekas nemato! 😀 Dauguma mūsų turime susigalvoję sau kompleksų, kurių dažniausiai kiti net nepastebi. Tačiau bėda ta, kad žiūrėdami savo nuotraukas, mes juos visada vis tiek pastebėsim savyje. Tad prieš veidrodį galit pažiūrėti, kaip sau patinkat labiausiai ir kokių pozų fotosesijos metu vengti.

Apsirenkit patogius ir patinkančius rūbus.
Patogumas leis jums drąsiai judėti, o patinkantys rūbai suteiks pasitikėjimo savimi. Jeigu apsirengsit visai ne savo stiliaus rūbus, jausitės kaip ne savi, todėl gali sunkiai pavykti atsipalaiduoti. Savo klientams visada siūlau pradžiai peržiūrėti savo spintoje, ką turi įdomaus, gražaus ir patinkančio.

Ar pasirinktoje fotosesijos vietoje jaučiatės jaukiai?
Galbūt jus blaško svetimi žmonės arba pro šalį pravažiuojančios mašinos? Jeigu taip – pakeiskit fotosesijos vietą į privatesnę, tuomet atsiras dar daugiau drąsos ir pasitikėjimo.

Fotosesijos pati pradžia visad būna šiek tiek nejauki.
Pirmos 10-15 min, o gal net ir pirmas pusvalandis gali būti nejaukus ir keistas. Manau, kad tai yra visiškai normalu! Juk reikia laiko priprasti prie fotografo ir apskritai prie viso fotografavimosi proceso, nes jums tai nėra kasdienė veikla. Dauguma mano klientų iš pradžių daugiau ar mažiau jaučiasi nedrąsiai. Tačiau su kiekviena minute jie vis labiau atsipalaiduoja. Atskleisiu paslaptį – antras fotografavimosi pusvalandis yra pats fainiausias! Mes jau būname artimiau susipažinę, daugiau pajuokavę ir klientai jau būna pripratę prie nuolat pyškinančio fotoaparato garso ir viso proceso. Fotosesijos metu visad stebiu žmogų, kaip jis jaučiasi ir bandau sukurti jam kuo jaukesnę atmosferą. Ir dar! Su savo klientais visada bendrauju kaip su draugais, nes po fotosesijos galiausiai tokiais ir paliekam… <3 Taigi ar pavyks greit atsipalaiduoti labai priklauso dar ir nuo pačio fotografo ir jo kuriamos atmosferos. O ir požiūrio bei biolaukų sutapimas šitoj vietoj yra labai svarbus.

Pozuojant pats svarbiausias ir esminis patarimas – judėkit.
Jokio dviračio čia neišrasim. Vienintelis kelias siekiant natūralių pozų ir jų įvairovės yra judėjimas. Kaip judėti? Žaiskit su rūbais, plaukais, aksesuarais. Nuolat, kad ir minimaliai, keiskit rankų padėtį, savo pozą ir stovėjimą. Nesustinkit vienoje vietoje, išnaudokit bent porą kvadratinių metrų aplink save. Fotosesijos pradžioje pasakau klientams, kad jeigu tik išeina ir gaunasi – nebijotų nuolat judėti. Ir tie klientai, kuriems pavyksta kad ir minimaliai judėti, atrodo, kad žymiai greičiau įsivažiuoja ir atsipalaiduoja. Jeigu fotosesijoje esat dviese – tuomet viskas dvigubai lengviau! Rodykite vienas kitam dėmesį, tarsi būtumėt beprotiškai įsimylėję vienas kitą (tikiuosi, kad juk taip ir yra?).

Susidraugaukit su savo rankomis.
Šitą etapą pravartu pasitreniruoti ir namuose prieš veidrodį. Pabandykit liesti rankomis savo veidą ar plaukus. Labai svarbu, kad rankos ir pirštai būtų kuo lengvesni ir švelnesni. Visi jūsų prisilietimai – tarsi bandytumėt vos vos pakutenti sau odą. Visaip gniaužiant ar liečiant rūbus stebėkit, kad kumščiai nebūtų smarkiai suspausti arba laikomas rekvizitas nebūtų grubiai paimtas. Beje, plonų rankų paslaptis – jas visada laikykite šiek tiek atitraukę nuo kūno. T. y., neprispauskite, nesusigūžkite. Užtenka atitraukti vos porą cm ir skirtumą kardinaliai pastebėsit. Pabandykit!

Nestovėkit tiesiai atsisukus į fotoaparatą.
Įsivaizduokit save kaip siluetą – su kūnu, kojomis ir rankomis kurkit įvairias formas. Truputį sudėtingesnis variantas – savo pozoje galit ieškoti trikampio formų. Tada akys pradeda sekti šiomis „linijomis“ ir taip pereina per visą nuotrauką. Dėl to, nuotrauka tampa įdomesnė ir labiau įtraukia.

Semkitės pozų įkvėpimo iš interneto.
Fotosesijos metu į pagalbą kartu su fotografu galit pasitelkti foto pavyzdžius su įvairiomis pozomis ir kokią emociją jomis bandysit perteikti. Šita praktika dažnai naudojama mados fotografijoje, kuomet būna sukuriami moodboard’ai. Tad mano patarimas būtų tiesiog iš Pinterest pasirankioti įdomių ir fainų pozų įkvėpimui.

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.