Koks objektyvas tinkamiausias portretams ir ką naudoju aš?

Ar žinot objektyvo svarbą, kuriant portretus?

Visgi ne jūsų fotoaparate esmė, o kokį objektyvą naudosit! Fotoaparatas gali būti senas arba turėti mažiau megapixelių, tačiau visą nuotraukos grožį sukurs…. teisingai! Objektyvas.

Objektyvo mm skaičius (židinio nuotolis) parodo, kaip plačiai arba kaip priartintai bus nufotografuota nuotrauka. Kuo mm skaičius didesnis, tuo labiau priartintą vaizdą matysit.

Dažniausiai, perkant naują fotoaparatą, pardavėjai siūlo universalų 18-55 mm objektyvą (pvz., AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G). NEPIRKIT JO, jei jūsų tikslas yra pradėti fotografuoti portretus!

Šis objektyvas ties 18 mm aprėps platų vaizdą, tad puikiai tiks fotografuoti peizažus arba pasiimti į kelionę, o artinant iki 55 mm vaizdas vis siaurės ir po truputį (dėl pačio artinimo) pradės lietis fonas. Ties 55 mm jau būtų galima daryti portretus. Bet yra vienas „bet”.

Kad išgautumėt profesionalius portretus – tą gražųjį išlietą foną, jūsų diafragma (f) turėtų būti kuo mažesnė. Idealu yra f1,4 arba f1,8, o minėtame objektyve ji yra f3,5-5,6 ir tai labai daug ką keičia! Tad perkant fotoaparatą siūlau pirkti jį be objektyvo (tik body). Ir šalia įsigyti portretams skirtą objektyvą.

Idealiausiai portretams tinkantys objektyvai turi f1,8 arba f1,4 diafragmą, o židinio nuotoliai (mm), tokie:

85 mm – mano mylimiausias! Su juo yra kuriami beveik visi mano kadrai;

50 mm – mano pirmasis, su kuriuo pradėjau fotografuoti portretus ir kurį visiems rekomenduoju pačiai pradžiai. Dabar jį užsidedu tik kai fotografuoju daugiau asmenų, kad visi jie tilptų į kadrą arba kai nuotraukoje norisi atskleisti daugiau peizažo, nes 50 mm aprėpia plačiau vaizdą nei 85 mm.

Parašykite komentarą

This function has been disabled for „Akvilina Photography“.